Стиль хай-тек: історія та функціональність


Назва цього стилю є простою транслітерацією англійської назви hi-tech, що в свою чергу є скороченням від high technology. Отже, суть цього стилю зрозуміла з самої назви.



Посилання на історію

Історія цього стилю почалася в сімдесятих роках ХХ століття, коли екстравагантний на той час проект став реальністю - в Парижі (Франція) було відкрито Національний центр мистецтва і культури Жоржа Помпіду, створений архітекторами Річардом Роджерсом, Ренцо. Фортепіано і Джанфранко Франкіні.

Особливістю цієї будівлі на час будівництва (та й сьогодні) є розміщення на фасаді ліфтів, ескалаторів, вентиляції та інших комунікацій, пофарбованих у різні кольори. До дев'яностих років не вщухали дискусії про значення цього архітектурного витвору для зовнішнього вигляду Парижа, але згодом будівля стала одним з флагманів французької столиці.

Виникнувши як архітектурний напрямок, хай-тек плавно поєднався з індустріальним, інтер'єрним та графічним дизайном. У 1980-х роках дизайнери в США почали використовувати в своїй роботі елементи, пов'язані зі стилем хай-тек: меблі та декорації зі скла, сталі, штучних матеріалів і т. При цьому проектувальники відмовилися від виведення комунікацій на вулицю, оскільки це небезпечно для житлових приміщень. Стиль зберіг геометрію, прямі лінії, лаконічність і функціональність. В кінці дев'яностих цей стиль почав з'являтися в Росії, і сьогодні він неухильно набирає популярність на тлі зростання середнього доходу.
Характеристика стилю хай-тек

Хай-тек - це симбіоз науки і найпередовіших технологій, що використовує всі цікаві та передові інновації. Незважаючи на безліч різноманітних напрямків, цей стиль легко відрізнити від інших за кількома особливостями:
- Приміщення поділяють на зони за допомогою оздоблення, багаторівневого та локального освітлення, перегородок;
- Внутрішня геометрія повинна бути зрозумілою і простою;
- Колірна палітра салону включає білий, сірий (сріблястий) і чорний. Використовувана гамма повинна бути спокійною. Також допускаються інші кольори (жовтий, червоний, синій і зелений); - Популярними матеріалами є бетон, скло, метал, пластик і різні синтетичні матеріали;
- Використання натуральних матеріалів зведено до мінімуму;
- Конструкції необхідно вибирати мобільні, мобільні і трансформуються;
- Системи зберігання слід вибирати виходячи з їх функціональності, місткості та непомітності. Ідеально підійдуть підвісні шафи або цікаві полиці;
-Вікна повинні бути великими і мінімалістичними. Відмінний варіант – панорамні вікна на всю стіну, але якщо таке рішення неможливо, використовуйте максимально лаконічні варіанти; - Двері повинні бути простими пластиковими, скляними або металевими. Розсувні двері – відмінний варіант, вони практичні, економлять місце і оптично збільшують простір.
Створення інтер'єру в стилі хай-тек

Якщо настав час ремонту і ви хочете оформити власний інтер'єр в цьому стилі, вам не доведеться вносити серйозні зміни в планування будинку. Передові технології виражаються першочергово в меблях і обробці, а далі ми розповімо, як їх правильно підібрати, щоб створити гармонійний і стильний інтер'єр.

- Оздоблення


Для високих технологій характерна наявність гладких поверхонь без декору. Головне і просте правило при виборі обробки - все повинно бути монохромним. В якості фонового кольору краще вибрати білий або сірий, рідше використовується чорний. Допускається помірне використання дерев'яних панелей. Допускаються і контрастні поєднання, якщо є необхідність акцентувати увагу на якійсь частині інтер'єру. Шпалери абсолютно виключені.


    - Меблі

    Головне правило, яке потрібно запам'ятати - в кімнаті повинно бути мінімум меблів. Вибирайте лише необхідне, а потім вибирайте мінімалістичні, прості та легкі вироби з сучасних синтетичних матеріалів. Вінтажні меблі, вироби з елементами декору, а також виготовлені з натуральних матеріалів – абсолютно виключені. В інтер'єрі не потрібні хитромудрі аксесуари, антикваріат і тому подібне. Високотехнологічний декор може включати сенсорні панелі або плазмові екрани. Важливим елементом декору є дзеркала, якими можна прикрасити будь-яке приміщення. Відмінно підійдуть моделі з підсвічуванням. Цікаво виглядатимуть мінімалістичні, прості скульптури або металеві композиції.


    - Освітлення

    Будь-який дизайнер інтер'єру скаже вам, що повісити одну люстру або світильник по центру стелі – жахливе рішення, незалежно від стилю. У сучасному інтер'єрі освітлення відіграє надзвичайно важливу роль. У кімнаті має бути багато світильників, вбудованих у стелю. Також можна використовувати моделі, підвішені на різних рівнях. При цьому світильники, звичайно ж, повинні бути позбавлені зайвих деталей. Крім того, широко використовуються точкові світильники і панелі з підсвічуванням. Підсвічування може бути вбудована прямо в меблі, вигідно підкреслюючи не тільки їх форму і силует, але і навколишні елементи.


      Сучасна кухня

      Вибираючи техніку та меблі для кухні, орієнтуйтеся на мінімалізм, геометрію, простоту та функціональність. При цьому все повинно бути виконано в єдиному стилі. Електронна плита є незамінним елементом футуристичної кухні, як і різноманітна сучасна техніка. Столи та поверхні повинні бути гладкими та полірованими. Текстури деревини для покриттів допускаються, але також повинні бути гладкими та лакованими.

      Сучасна спальня

      Для спальні цілком достатньо мінімалістичного ліжка і кілька світильників цікавої форми. При наявності гардеробної відмінним рішенням буде повісити повнорозмірне дзеркало з фронтальним підсвічуванням, що зробить інтер'єр більш сучасним і технологічним.

      Сучасна ванна кімната

      Мінімалістична сантехніка є атрибутом кожної сучасної ванної кімнати. Як чорний, так і білий ідеально підходять для стін. Допускається імітація каменю або рельєфної штукатурки в нішах. Завдяки підсвічуваню такі деталі інтер'єру будуть виглядати стильно і гармонійно. Оптимальний варіант для ванної кімнати – дзеркало з підсвіткою. Крім того, це може бути звичайне дзеркало з вбудованим підсвічуванням або містка дзеркальна шафа.
      Стиль хай-тек вибирають прогресивні люди, яким не чужі інновації та сучасні технології. У такому інтер'єрі немає місця комфорту інших стилів, хай-тек - це футуризм і мінімалізм. Планування довільне з поділом кімнат на зони за допомогою декорацій, світла та перегородок; Колірна палітра сучасного інтер'єру завжди включає білий, сірий і чорний; Популярними матеріалами є скло, метал, пластик і бетон. Контури повинні бути чіткими, прямими; Вікна повинні бути великими і мінімалістичними.